Poradnik


Jesteś stworzony dla kota jeśli...

Pragniesz mieć zwierzę kontaktowe, a jednocześnie mało wymagające? Kot doskonale łączy w sobie te dwie bardzo pożądane w dzisiejszych czasach zalety. Można z nim nawiązać bardzo bliskie relacje emocjonalne, intymną więź, a jej podtrzymywanie nie wymaga skomplikowanych zabiegów i karkołomnych wysiłków - wystarczy chwila codziennej zabawy, porcja głasków i dobre słowo. Prezentujesz typ estety. Cenisz piękno i harmonię.

Mało które zwierze pod względem urody jest w stanie dorównać kotu. Dla osoby takiej jak Ty, obcowanie z kotem będzie źródłem niezapomnianych doznań wzrokowych.

Lubisz czasem zatrzymać się w biegu życia, chwilę pomyśleć czy pofilozofować? We wszystkich tych poczynaniach znajdziesz w kocie partnera i sprzymierzeńca. Czasem nawet zmieni on pewne Twoje poglądy na różne sprawy. Kot, to bowiem wspaniała lekcja tolerancji, współodczuwania i wrażliwości. Gyorgy Balint twierdzi, że "człowiek, którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym". I rzeczywiście nie ma większego wyróżnienia niż zasłużenie sobie na przywiązanie istoty tak dalece niezależnej jak kot. Przyjaźń z kotem nobilituje i uszlachetnia. Obdarowany nią człowiek ma pełne prawo czuć się zupełnie wyjątkowy.

Poszukujesz zwierzęcia, które potrafiłoby ukoić Twoje zszargane nerwy? Przedstawiciele kociego rodu wprowadzają do domu wyjątkowe poczucie stabilizacji i spokoju. Koty dużo śpią, są ciche, lubią się przytulać, a kocie mruczenie to kojąca i bardzo miła dla ludzkiego ucha muzyka.

Oprócz korzyści psychologicznych "koci terapeuci" fantastycznie wpływają na zdrowie fizyczne. Udowodniono, że głaskanie kota jest czynnikiem zmniejszającym stres i wysokie ciśnienie krwi, ponadto ma zbawienny wpływ na bóle reumatyczne. Badania naukowe wykazały, że osoby żyjące w towarzystwie kotów mają niższy poziom trójglicerydów i cholesterolu, a w konsekwencji zmniejsza się ryzyko miażdżycy i zakrzepicy. W niektórych nowoczesnych klinikach i domach opieki koty są na stałe zatrudnione jako terapeuci pomagający rezydentom w odprężeniu się, a nawet w odstawieniu środków nasennych i uspokajających.

Nie możesz sobie pozwolić na absorbującego psa, nie masz czasu ani ochoty na przymusowe spacery, denerwuje Cię szczekanie, niszczenie i przykry zapach? Dobrze trafiłeś. Po pierwsze, kot jest zwierzęciem BEZWONNYM, jego futerko jest zawsze suche, pachnące i całkowicie pozbawione tak charakterystycznego dla psów – łoju. Po drugie, kot podczas Twojej nieobecności smacznie śpi (robi to zresztą ok. 20 godzin na dobę). Po powrocie z pracy wita Cię wesoło w progu domagając się porcji pieszczot i zabawy aby na chwilę ponownie usnąć już na Twoich kolanach : ) Chcesz wyjechać na weekend nie angażując nikogo do opieki nad pupilem? Jeśli masz 2 koty – nie ma sprawy! Szczególnie na tę okazję jak i do codziennego użytku polecam dozownik (dyspenser) na karmę i wodę.